Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri, Smart Home teknolojileri olarak bilinmektedir. Evinizde konforu en üst düzeyde yaşamanız için ürettiğimiz, Eğlence, Aydınlatma, İklim Kontrolü ve Güvenliği sağlayan ev otomasyonu cihazlarının oluşturduğu bütünsel bir sistemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hepimiz akıllı cihazları kullanmanın kolaylığını yaşıyoruz. Bu cihazları işlerimizi kolaylaştırmanın yanı sıra konforumuz içinde kullandığımızda çok keyifli zamanlar geçirebiliyoruz. Vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz ev ve ofislerimizde ki elektronik ürünlerimizi yönetmekle birlikte birde düşünmelerini sağlasaydık nasıl olurdu?

AKILLI EV OTOMASYONU

Günümüz teknolojilerini bünyesinde barındıran ve birçok ev ilanında da gördüğümüz akıllı evler, mimari ve teknolojinin bir bütününü oluşturmaktadır. Elbette sıradan bir evi teknolojik cihazlarda donatmak ve akıllı hale getirmek biraz bütçe ve temel düzeyde teknik bilgi gerektiriyor. Ancak akıllı ev sistemlerinin temellerini öğrendikten sonra her şey daha kolay. Ayrıca akıllı ev sistemleri, bir yazılım tarafından programlanarak binaları da uzaktan kontrol etmeye yarar. Bu sistemler kablolu olabileceği gibi kablosuz da olabilir. Teknolojinin tüm artıları kullanılarak oluşturulan akıllı ev sistemleriyle ilgili birçok değişken bulunmaktadır. Asos Elektronik, Akıllı Ev Sistemleri konusunda uzmanlaşmıştır. Bugüne kadar birçok Akıllı Ev projesi gerçekleştiren Asos Elektronik, sizlerinde güvenliğini ve konforunu arttıracak akıllı ev çözümleri üretebilir.

  • Akıllı aydınlatma ; Akıllı ev teknolojilerinden belki de en önemlisi olan akıllı aydınlatma sistemleri, merkezi bir bağlantı olmadan da diğer akıllı ev aletleriyle etkileşim kurabilirsiniz. Evinizde aydınlatmak istediğiniz bölgeyi seçmek ve bunu uzaktan yönetmek mümkündür. Aynı zamanda evde yokken karşılaşabileceğiniz durumlarda, ışıkla ilgili ayarları  yönetebilirsiniz. Böylece elektrik faturalarından bir miktar tasarruf sağlamanız söz konusu olabilir.
  • Çok odalı ses sistemleri ; çok odalı ses sistemleri aracılığıyla akıllı evinizde senkronize olarak müzik dinlemek ya da sesle ilgili herhangi bir işlemi yapabilirsiniz.
  • Akıllı hoparlörler ; Akıllı ev hoparlörleri ise daha uygun fiyatlı ve daha farklı çözümler sunuyor. Örneğin, Google Asistan destekli Google Home, Siri destekli Apple HomePod, Alexa destekli Amazon Alexa, bu işin başında gelen ürünler arasında yer alıyor. Akılı Ev Sistemleri sayesinde hem müzük ve film seyredebilir hem de bunları yaparken, Işıkları Söndür gibi komutlar verebilir, gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.
  • Ev güvenlik kameraları; evinizden uzakta iken evinizi izleyebilirsiniz. Örneğin çoçuğunuzu, evcil hayvanınızı evde yokken uzaktan kontrol edebilirsiniz.
  • Akıllı mutfak aletleri ; akıllı mutfak, akıllı ev aletlerinin zamandan tasarruf ettirecek şekilde tasarlandığı bir bölümdür. Akıllı kahve makineleri sayesinde kahvenizin önceden hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Akıllı buzdolabınız sayesinde gıdalarınızın son tüketim tarihlerini kontrol edebilirsiniz. Mutfaktaki tesisatınızı takip eden bir sistemi de size sağlayan akıllı mutfak, açık kalan çeşmeyi kapatabilir veya mutfaktaki elektrikli ev aletleriyle ilgili bir sıkıntıda gereğini yapacak şekilde programlanabilir.
  • Akıllı termostatlar ; kış aylarında evinizde yalnızca belirli bölgeleri kullanıyor ise veya artan faturalar başınızı ağrıtıyorsa, akıllı evlerdeki akıllı termostat tam size göre. Bu akıllı termostatlar, evde olduğunuz ve olmadığınız zamanları tespit eder ve böylece uygun havalandırma veya ısıtma sistemini evde uygular. Bu sayede evinizde aynı zamanda enerji tasarrufu sağlarsınız, bu da faturalarınıza olumlu katkıda bulunur.
  • Duman ve karbon monoksit dedektörleri ; duman ve karbonmonoksit salınımı bazı anlarda tehlike arz edebilecek seviyelere gelebilir. Evde yaşlı insanların veya hiç kimsenin bulunmadığı bir anda yaşanabilecek yangın vb. olayları engellemesi açısından duman dedektörleri görevini son derece iyi yaptığını söyleyebiliriz.
  • Akıllı sulama sistemleri; su, dünya üzerinde bulunan en önemli kaynakların başında gelir. Sudan tasarruf etmekse adeta geleceğimize katkıda bulunmaktır. Akıllı evlerin bünyesinde barındırdığı akıllı sulama sistemleri sayesinde hem sudan tasarruf edebilir hem de evde yokken bitkilerinizin bakımını üstlenecek bir teknolojiye sahip olabilirsiniz. Akıllı Ev Sistemleri teknolojik imkanları kullanarak hem güvenliğinizi hemde konforunuzu arttırmayı amaçlayan akıllı otomasyon sistemlerinden oluşmaktadır.

AKILLI EV SİSTEMLERİ

Akılı Ev Sistemleri, lüks, konfor, rahatlık, aydınlatma, iklimlendirme vb. birçok alanda akıllı ev projelerinde kullanılmaktadır. Akıllı Ev Led Aydınlatma ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizi aramanızı rica ederiz. Doğru aydınlatma için bizimle tanışın. Akıllı ev otomasyonu konusunda uzmanlaşan Asos Elektronik bugüne kadar birçok elektrik taahhüt projesini başarı ile gerçekleştirmiştir. Projeler kısmında, daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz tüm projelerimizi inceleyebilir ve referanslarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kablolu ve kablosuz ev otomasyonu ve akıllı ev çözümleri konusunda profesyonel bir hizmet ve sorunsuz bir altyapı için bizimle tanışın.